Serhado - Ez Kurdistan im Kürtçe Şarkı Sözleri


Serhado tarafından seslendirilen Ez Kurdistan im eserinin kürtçe şarkı sözleri ve türkçe çevirisine buradan ulaşabilirsiniz. Ez Kurdistan im eserini seslendiren diğer tüm kürt sanatçıların videolarını da buradan izleyebilirsiniz.


Ez Kurdistan im Sözleri

Serhado:
Ez ax im, ez av im, ez bahoz im, ez agir im, zivistan im , payiz im, ez bihar im, ez havin im.
-Ben Toprağım, suyum, fırtınayım, ateşim, kışım, sonbaharım, ilkbaharım, yazım..

Mehabad im, Qamişlo, Hewler ü Amed im, ez bakur im başür im, rojava ü rojhilat im.
-Mahabadim, Qamışlo, Hevler ve Amedim, ben kuzeyim güneyim, batı ve doğuyum.

Ez axa ziv ü zer im, petrol im dewlemend im, şinahi me ez kulilk im, kes ü sor ü zer im,
-Ben toprağı altın ve gümüşüm. Ben petrolüm, zenginim. Ben yeşilim, çiçeğim. Ben kırmızı, yeşil ve sarıyım.

(Qozaye bedew im,) Ararat ü Zagros im, ez Serhed im Behdinan im, ez Dersim ü Botan im, kaniya jine me gola Urmiye ü Wan im, ez Avaşin ü Munzur, Dicle ü Firat im, ez Nemrud im Heskif im,
-Ararat Ve Zagrosum, Ben Serhad’im Behdinanim..Ben Dersim ve Botanim, Yaşam kaynağıyım, Urmiye Ve Van Gölüyüm.. Ben Avaşin ve Munzur Dicle ile fıratım Ben Numrudum..Hasankeyfim..

ez Mem ü Zin im, ji bo mirovahiye li Çiyaye Cüdi liman im, roje dertinim,
-Ben Mem ve Zinim, insanlık için Cüdi Dağında limanim, Güneş doğuruyorum.

Newroz im, Kawa hesinkar im ez Zerdeşt im, Silhedin im, Pir Sültan im, neviye Sümer, keça Med im, dirok im, ez gel im, ez ax im, ez Kurdistan im.
-Newrozum ben, Demirci Kawayım.. Ben Zerdeştim. Sellahadinim,

Pir Sultanım.. Sümerlerin Torunuyum, Medlerin Kızıyım.Tarihim Ben Halkım.. Ben Toprağım, Ben Kurdistanim.

Hozan Serhad:
Ez Kurdistan im, büka cihan im , cihe meran im, şere giran im, kaniya jine, ware hebüne, li heviya we me, roje dertinim.
-Ben Kurdistanım, cihanın geliniyim, yiğitlerin mekanı büyük savaşım, yaşamın kaynağı var oluşun mekanıyım, sizi bekliyorum günü doğuruyorum.

Serhado:
Tirej im ez, ez pel im, ez berf im ü baran im, ez teyre baz im, esman im, ez baye zozan im, ez bare giran im, kul ü birine hezar salan im,
-Işınım Ben,Yaprağım Ben..Kar’ım Ben Yağmurum..Ben Şahinim..Gökyüzüyüm…Ben Yayla Rüzgarıyım..Ben Ağır Yüküm.. Binlerce Yılın Yara Beresiyim..

ez xwina axa sor im, zext ü zilme re qurban im, ez hesir im bindest im, ez girtiye zindan im, leşkere roje me xwe diparezim,
-Ben Kırmızı Toprağın Kanıyım..Zorbalığın Zulmun Kurbanıyım,.Ben Esirim, Ezilenim, Ben Zindanın Tutuklusuyum, Güneşin Askeriyim..Kendimi Savunuyorum.

ez berxwedan im, hevidar im, sibe serxwebün im, sibe rizgar im, ez welat im, netew im, dile rojhilata navin im, ez zarok im ü dayik im,
-Ben Direnişim, Umutluyum..Yarın Bağımsızım,Yarın Serbestim, Ben Vatanım, Ulusum..Ortadoğunun Kalbiyim Ben Çocuk Ve Anneyim…

gazi me ü şehid im, dayika Egit – Hayri (Xeyri), Mazlüm ü Kemal Pir im, qehreman im Beritan im, Zilan im, ez Berivan im,
-gaziyim ve şehidim, Egit’in, Hayrinin, Mazlumun ve Kemal Pir’in annesiyim. kahramanım Beritanim, Zilanim, Berivanim.

deste xwe radikim ü sere xwe dihejinim, dayika Mele Mistefa, Şex Seid ü Bedirxan im, bist ü neh caran seri rakirim,
-Elimi Kaldırıyorum Ve Kafamı Sallıyorum, İmam Mustafa’nın Annesi, Şex Seid Ve Bedirxanim… Yirmi Dokuz Defa Baş Kaldıranım.

ez serhildan im, tekoşin im, şere giran im, ez bawer im ü armanc im, ez heviya azad im, Ez Kurdistan im.
-ben isyanim, mücadeleyim, büyük savaşım, inanç be amacım(hedefim) ben, özgür umudum ben, Kurdistanım ben

Hozan Serhad:
Ez Kurdistan im, büka cihan im , cihe meran im, şere giran im, kaniya jine, ware hebüne, li heviya we me, roje dertinim.
-Ben Kurdistanım, cihanın geliniyim, yiğitlerin mekanı büyük savaşım, yaşamın kaynağı var oluşun mekanıyım, sizi bekliyorum günü doğuruyorum.